Taliansko - Serie A 03/30 14:00 30 Janov v Frosinone - View
Taliansko - Serie A 04/07 16:00 31 Verona v Janov - View
Taliansko - Serie A 04/15 16:30 32 Fiorentina v Janov - View
Taliansko - Serie A 04/19 16:30 33 Janov v Lazio - View
Taliansko - Serie A 04/27 16:30 34 Janov v Cagliari - View
Taliansko - Serie A 05/04 16:30 35 AC Miláno v Janov - View
Taliansko - Serie A 05/11 16:30 36 Janov v Sassuolo - View
Taliansko - Serie A 05/18 16:30 37 AS Rím v Janov - View
Taliansko - Serie A 05/25 16:30 38 Janov v Bologna - View

Wikipedia - Genoa CFC

Genoa je taliansky futbalový klub so sídlom v meste Janov. Športový klub Genoa založený v roku 1893.

Počas dlhej histórie klubu vyhral klub taliansku ligu celkovo deväťkrát a raz triumfoval v talianskom pohári. Historicky je štvrtým najúspešnejším talianskym klubom. V klube hrával aj slovenský reprezentant Juraj Kucka.

Svoje domáce zápasy hráva na štadióne Stadio Luigi Ferraris.

Janov futbalový tím je taliansky futbalový klub sídliaci v Janove. Bol založený v roku 1893 a je jedným z najstarších futbalových klubov v Taliansku. Domovským štadiónom klubu je Stadio Luigi Ferraris, ktorý zdieľa s mestským rivalom Sampdoriou.

Janov vyhral deväť titulov Serie A, najviac zo všetkých talianskych klubov okrem Juventusu a AC Miláno. Okrem toho vyhral jedenkrát aj Coppa Italia a jedenkrát Supercoppa Italiana. V európskych súťažiach dosiahol Janov finále Pohára UEFA v roku 1992 a Pohára víťazov pohárov v roku 1995.

Medzi najznámejších hráčov, ktorí hrali za Janov, patria Gianluca Pagliuca, Roberto Mancini, Fabio Cannavaro, Diego Milito a Antonio Cassano.