Club Atlético River Plate, známy tiež ako River Plate alebo jednoducho River, je argentínsky športový klub známy hlavne pre jeho futbalový tím, založený v roku 1901. Jeho domácim sídlom je časť Buenos Aires Núñez, a svoje domáce zápasy hrá na štadióne Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti.

„River Plate“ niekedy v angličtine označuje názov rieky Río de la Plata, rieka, ktorá preteká cez Buenos Aires. Verí sa že, v začiatkoch klubu jeden z jeho zakladateľov (Martínez) sledoval námorníkov ako hrajú futbal v prístave pri škatuliach ktoré mali názov „The River Plate“, pre to názov klubu.

River bol vždy jedným z najdôležitejších klubov v celej Južnej Amerike. Vyhrali spolu 38 oficiálnych turnajov vrátane 33 argentínskych ligových titulov, 2-krát Pohár osloboditeľov, a Majstrovstvá sveta klubov v 1986. V roku 1986 mali fanúšikovia Riveru možnosť vidieť ich tím vyhrať Pohár osloboditeľov, Interkontinentálny pohár a tiež triumf Argentíny na Majstrovstvách sveta.

Futbalový klub River Plate je argentínsky športový klub sídliaci v štvrti Núñez v Buenos Aires. Klub bol založený 25. mája 1901 skupinou mladých prisťahovalcov z Talianska a Španielska. River Plate je jedným z najúspešnejších klubov v argentínskej histórii, ktorý vyhral 36 ligových titulov a 14 medzinárodných pohárov. Prezývka klubu je Los Millonarios („Milionári“), ktorá vznikla v 30. rokoch 20. storočia, keď klub kúpil niekoľko špičkových hráčov. River Plate hráva svoje domáce zápasy na štadióne Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti, ktorý je s kapacitou viac ako 70 000 miest jedným z najväčších štadiónov v Južnej Amerike. Súčasným trénerom tímu je Marcelo Gallardo a jeho najlepšími hráčmi sú Franco Armani, Gonzalo Montiel, Emanuel Mammana, Enzo Pérez a Julián Álvarez.