ITF Women Marbella

**ITF Women Marbella** je medzinárodný ženský tenisový turnaj, ktorý sa koná v meste Marbella v Španielsku. Je súčasťou okruhu ITF Women's World Tennis Tour.

Turnaj sa prvýkrát konal v roku 2007 a odvtedy sa koná každoročne. Hrá sa na antuke a má celkovú dotáciu 25 000 USD.

Jednotlivú súťaž vyhrali hráčky zo 14 rôznych krajín, pričom najviac titulov získala Rumunka Andreea Mitu. V deblovej súťaži sa presadilo 12 rôznych krajín, pričom najviac titulov získal pár Sorana Cîrstea a Alexandra Cadanțu.

Turnaj ITF Women Marbella je dôležitým podujatím pre hráčky, ktoré sa snažia postúpiť do vyššej úrovne tenisu. Víťazka turnaja získava body do rebríčka WTA a tiež si zabezpečuje cennú skúsenosť na medzinárodnej úrovni.