ITF Women Ceuta

Turnaj ITF Women Ceuta je profesionálny tenisový turnaj, ktorý sa koná v Ceute na pobreží severnej Afriky. Je súčasťou ženského okruhu ITF World Tennis Tour a patrí do kategórie W25, čo znamená, že ponúka výhry vo výške 25 000 USD. Turnaj sa hrá na antukových kurtoch a zúčastňujú sa ho hráčky z celého sveta.

Turnaj ITF Women Ceuta 2023 sa konal od 1. do 8. mája a zúčastnilo sa ho 32 hráčiek v dvojhre a 16 párov v štvorhre. Jednotlivý titul vyhrala Španielka Marina Bassolová Riberaová, ktorá vo finále porazila Češku Barboru Palicovú. Deblový titul získal španielsky pár María Carléová a Ángela Fitaová Boltován, ktoré vo finále porazili nemecko-ruský pár Julia Lohoffová a Jekaterina Makarovová.

Turnaj ITF Women Ceuta je dôležitou súčasťou kalendára ITF World Tennis Tour a poskytuje hráčkam platformu na rozvoj ich tenisových schopností a získavanie skúseností na profesionálnom okruhu.