ITF W15 Tel Aviv

**ITF W15 Tel Aviv**

**ITF W15 Tel Aviv** je profesionálny tenisový turnaj žien, ktorý sa koná v Tel Avive v Izraeli. Je súčasťou okruhu ITF World Tennis Tour. Turnaj sa prvýkrát uskutočnil v roku 2018 a hrá sa na tvrdých kurtoch. Turnaj ponúka peňažnú odmenu 15 000 amerických dolárov a body do rebríčka WTA.

**História**

Turnaj **ITF W15 Tel Aviv** bol založený v roku 2018. Prvú edíciu vyhrala izraelská tenistka Deniz Khazaniuk. V roku 2019 vyhrala turnaj Lotyška Valentini Grammatikopoulou.

**Miesto konania**

Turnaj sa koná v **Tel Aviv Tennis Center** v Tel Avive. Tenisové centrum má 10 tenisových kurtov s tvrdým povrchom a tribúnu pre 2 000 divákov.

**Účastníci**

Turnaja sa zvyčajne zúčastňujú tenistky z Izraela a ďalších krajín, ako sú Rusko, Ukrajina, Francúzsko a Spojené štáty.

**Formát**

Turnaj sa hrá vyraďovacím systémom. Hrá sa v dvoch kategóriách: dvojhra a štvorhra.

**Víťazky**

* 2018: Deniz Khazaniuk (Izrael)
* 2019: Valentini Grammatikopoulou (Lotyšsko)

**Zaujímavosti**

* Turnaj **ITF W15 Tel Aviv** je súčasťou série turnajov ITF World Tennis Tour, ktorá poskytuje tenistkám príležitosť získať body do rebríčka WTA a zlepšiť svoje postavenie v rebríčku.
* Turnaj priťahuje mladé a talentované tenistky, ktoré sa snažia o kariéru v profesionálnom tenise.
* Turnaj je tiež dôležitou udalosťou pre izraelský tenis, pretože poskytuje domácej tenistke príležitosť súťažiť na medzinárodnej úrovni.