ITF W25 Sezze WD

**ITF W25 Sezze WD**

Medzinárodný tenisový turnaj ITF W25 v Sezze je profesionálny ženský tenisový turnaj hraný na antuke. Turnaj je súčasťou okruhu ITF Women's World Tennis Tour a v súčasnosti má úroveň W25, čo znamená, že poskytuje víťazovi 25 bodov do rebríčka WTA.

**História**

ITF W25 Sezze WD sa prvýkrát konal v roku 2022 v Talianskom meste Sezze. Turnaj rýchlo získal popularitu medzi hráčkami a stal sa súčasťou pravidelného kalendára ITF.

**Detaily turnaja**

Turnaj sa zvyčajne hrá v máji a pozostáva z turnajov v dvojhre a štvorhre. Hlavná súťaž v dvojhre má 32 hráčok a 16 párov v štvorhre. Turnaj tiež ponúka kvalifikáciu pre 16 hráčok v dvojhre, ktoré súťažia o miesto v hlavnej súťaži.

**Víťazi**

Úvodná majsterka turnaja ITF W25 Sezze WD v roku 2022 bola Srbka Dejana Radanovićová, ktorá vo finále porazila Handžar Yovanovú z Chorvátska.

**Význam**

ITF W25 Sezze WD poskytuje hráčkam cennú príležitosť získať body do rebríčka WTA a prípraviť sa na vyššie úrovne profesionálneho tenisu. Turnaj tiež slúži ako dôležitý vývojový krok pre mladé a nadchádzajúce hráčky, ktoré sa snažia etablovať na medzinárodnom tenisovom okruhu.