Results

Date R Domáci vs Hostia -
05/10 10:14 - Roger Federer vs Tim Henman View
**Wimbledon 2016**

Turnaj vo Wimbledone je najstarší tenisový turnaj na svete a považuje sa za najprestížnejší turnaj v tomto športe. Koná sa každoročne v Anglicku v londýnskej štvrti Wimbledon od roku 1877, a preto je známy aj ako „majstrovstvá“ alebo „The Championships“.

Turnaj sa hrá na trávových kurtoch a zúčastňujú sa ho najlepší tenisti a tenistky sveta. V roku 2016 sa turnaj konal od 27. júna do 10. júla a zúčastnilo sa ho 128 hráčov a 128 hráčok z celého sveta.

Víťazom mužskej dvojhry sa stal Andy Murray, ktorý vo finále porazil Kanaďana Milosa Raonića v troch setoch 6:4, 7:6, 7:6. Pre Murraya to bolo druhé wimbledonské víťazstvo, predtým vyhral v roku 2013.

Víťazkou ženskej dvojhry sa stala Nemka Angelique Kerberová, ktorá vo finále porazila Američanku Serenu Williamsovú v dvoch setoch 6:4, 6:4. Kerberová tak získala svoj prvý grandslamový titul.