ITF Women Caslano WD

**ITF Ženy Caslano WD**

Turnaj ITF Ženy Caslano WD je medzinárodný tenisový turnaj žien, ktorý sa koná v meste Caslano vo Švajčiarsku. Je súčasťou ženského okruhu ITF World Tennis Tour. Turnaj sa zvyčajne hrá na antukových kurtoch a ponúka odmeny vo výške 25 000 USD.

Vyníma sa tu silná účasť hráčok, ktoré sa snažia zlepšiť svoj rebríček a získať skúsenosti na vyšších úrovniach tenisu. Turnaj ponúka príležitosť pre mladé a talentované hráčky, aby predviedli svoje schopnosti a zmerali si sily s ostatnými nadchádzajúcimi hviezdami.

**História:**

Turnaj ITF Ženy Caslano WD sa prvýkrát konal v roku 2009. Odvtedy sa stal pravidelnou udalosťou na kalendári ITF World Tennis Tour. Laureátkami turnaja v minulosti boli popredné hráčky ako Petra Martičová, Tereza Martincová a Tamara Zidanšeková.

**Formát:**

Turnaj sa hrá v singlovej aj štvorhre. Singlový pavúk pozostáva z 32 hráčok, zatiaľ čo pavúk štvorhry má 16 párov. Hrá sa vyraďovacím formátom, pričom víťazi jednotlivých kôl postupujú do ďalších kôl, až kým nezostanú iba dvaja finalisti.

**Ocenenia:**

Víťazka singlovej súťaže získa okrem trofeje aj peňažnú odmenu vo výške 3 959 USD. Víťazný pár vo štvorhre si odnesie odmenu vo výške 2 261 USD.

**Význam:**

Turnaj ITF Ženy Caslano WD zohráva dôležitú úlohu pri rozvoji ženského tenisu. Poskytuje platformu pre hráčky, aby sa zlepšili, získali skúsenosti a získali rebríčkovú pozíciu. Turnaj je tiež skvelou príležitosťou pre miestnych fanúšikov, aby si užili kvalitný tenis a podporili vychádzajúce talenty.