12/08 07:30 - Kibirkstis ženy v Astana Tigers ženy 59-51
12/07 13:46 - Astana Tigers ženy v Olimpia Grodno ženy 82-76
12/07 13:38 - Rostov-Don ženy v SBS Ostrava ženy 82-67
12/07 11:55 - Tsmoki Minsk ženy v Kibirkstis ženy 69-58
12/07 11:24 - Dynamo Novosibirsk ženy v Young Angels Košice ženy 71-86
12/06 18:41 - SBS Ostrava ženy v Dynamo Novosibirsk ženy 73-86
12/06 16:53 - Young Angels Košice ženy v Rostov-Don ženy 76-101
12/01 12:53 - BC Horizont ženy v Piešťanské Čajky ženy 62-74
12/01 09:33 - PINKK Pecsi 424 ženy v Basket Zabiny Brno ženy 59-82
11/30 15:56 - Piešťanské Čajky ženy v PINKK Pecsi 424 ženy 62-57
10/11 14:00 - Dynamo Novosibirsk ženy v Rostov-Don ženy 84-68
10/11 11:30 - Olimpia Grodno ženy v Kibirkstis ženy 68-80

Európska ženská basketbalová liga, skratka EWBL (z angl. European Women's Basketball League) je európska basketbalová tímová súťaž žien, sústreďujúca sa na tímy zo Strednej, Východnej a Severnej Európy. Do roku 2018 niesla názov Východoeurópska ženská basketbalová liga (EEWBL).

Formát EWBL je založený na súťaži European Youth Basketball league, ktorú schválila Medzinárodná basketbalová federácia (FIBA). Organizuje ju Riadiaci výbor EWBL, sídliaci v lotyšskej Rige. Súťaž vznikla v roku 2015. Je prvou medzinárodnou súťažou, ktorá sezónu organizuje v troch turnajových blokoch, aby tak boli redukované cestovné a ubytovacie náklady. Najúspešnejšími klubmi súťaže sú TTT Riga a Good Angels Košice, ktoré obe v nej zvíťazili 2-krát. TTT Riga má tiež dve druhé miesta.

Ženská Euroliga v basketbale (EWBL ženy) je najvyššia európska basketbalová súťaž pre ženské kluby. Založená bola v roku 1958 a odvtedy sa hrá každoročne. V súťaži hrá 16 najlepších tímov z celej Európy, ktoré sú rozdelené do dvoch skupín po osem tímov. V každej skupine sa hrá každý s každým dvakrát, celkovo teda každý tím odohrá 14 zápasov. Po základnej časti postúpia do play-off štyri najlepšie tímy z každej skupiny. Play-off sa hrá na dva víťazné zápasy a vyvrcholí finálovým zápasom, ktorý sa hrá na jeden zápas. Najúspešnejším tímom v histórii EWBL ženy je ruský tím UMMC Jekaterinburg, ktorý získal celkovo 14 titulov.