01/13 11:00 - Nika Siktivkar ženy v Olimpia Grodno ženy 67-49
01/12 14:00 - Tsmoki Minsk ženy v Nika Syktyvkar ženy 67-72
01/11 18:30 - Young Angels Košice ženy v SBS Ostrava ženy 79-73
12/20 10:30 - Tsmoki Minsk ženy v Olimpia Grodno ženy 88-85
12/17 16:00 - Piešťanské Čajky ženy v SBS Ostrava ženy 85-59
12/17 11:00 - BC Horizont ženy v Tsmoki Minsk ženy 82-43
02/29 16:00 - Piešťanské Čajky ženy v Rostov-Don ženy 78-56
02/26 16:00 - Rostov-Don ženy v Piešťanské Čajky ženy 70-77
02/21 11:00 - Orange Lions ženy v Dynamo Novosibirsk ženy 76-78
02/19 19:00 - Dynamo Novosibirsk ženy v Orange Lions ženy 89-57
02/12 14:30 - Tsmoki Minsk ženy v Nika Syktyvkar ženy 70-59
02/09 16:00 - SBS Ostrava ženy v Basket Zabiny Brno ženy 45-82

Európska ženská basketbalová liga, skratka EWBL (z angl. European Women's Basketball League) je európska basketbalová tímová súťaž žien, sústreďujúca sa na tímy zo Strednej, Východnej a Severnej Európy. Do roku 2018 niesla názov Východoeurópska ženská basketbalová liga (EEWBL).

Formát EWBL je založený na súťaži European Youth Basketball league, ktorú schválila Medzinárodná basketbalová federácia (FIBA). Organizuje ju Riadiaci výbor EWBL, sídliaci v lotyšskej Rige. Súťaž vznikla v roku 2015. Je prvou medzinárodnou súťažou, ktorá sezónu organizuje v troch turnajových blokoch, aby tak boli redukované cestovné a ubytovacie náklady. Najúspešnejšími klubmi súťaže sú TTT Riga a Good Angels Košice, ktoré obe v nej zvíťazili 2-krát. TTT Riga má tiež dve druhé miesta.

Ženská Euroliga v basketbale (EWBL ženy) je najvyššia európska basketbalová súťaž pre ženské kluby. Založená bola v roku 1958 a odvtedy sa hrá každoročne. V súťaži hrá 16 najlepších tímov z celej Európy, ktoré sú rozdelené do dvoch skupín po osem tímov. V každej skupine sa hrá každý s každým dvakrát, celkovo teda každý tím odohrá 14 zápasov. Po základnej časti postúpia do play-off štyri najlepšie tímy z každej skupiny. Play-off sa hrá na dva víťazné zápasy a vyvrcholí finálovým zápasom, ktorý sa hrá na jeden zápas. Najúspešnejším tímom v histórii EWBL ženy je ruský tím UMMC Jekaterinburg, ktorý získal celkovo 14 titulov.