64 hráčok (48 priamych účastníčok, 12 kvalifikantiek, 4 držiteľky voľnej karty)

**Štvorhry:**
32 párov (24 priamych účastníc, 4 kvalifikantky, 4 držiteľky voľnej karty)

**Hlavné informácie:**

ITF W80 Biarritz je profesionálny tenisový turnaj žien, ktorý sa koná v meste Biarritz vo Francúzsku. Turnaj je súčasťou okruhu ITF Women's World Tennis Tour a patrí do kategórie W80. Koná sa na antuke a celkový prize money je 80 000 $.

Turnaj organizuje Medzinárodná tenisová federácia (ITF), ktorá dohliada na profesionálny tenis na celom svete. Koná sa každoročne a láka najlepšie hráčky z celého sveta.

Okrem hlavnej súťaže dvojhier a štvorhier sa na turnaji konajú aj juniorské turnaje a výstavy pre fanúšikov. Turnaj poskytuje hráčkam platformu na to, aby získali body do rebríčka WTA a zdokonalili svoje zručnosti.

**Víťazi:**

Minuloročnou víťazkou dvojhry bola Ruska Vitalia Diatchenko. Vo štvorhre zvíťazil francúzsky pár Estelle Cascino a Jessika Ponchetová.