CECAFA Club Cup 07/02 11:00 - Singida United v Dekedaha FC L 1-0
CECAFA Club Cup 06/30 11:00 - Simba Sports Club v Dekedaha FC L 4-0

Goals for 0 0 0
Goals against 6 0 6
Clean sheets 0 0 0
Failed to score 1 0 1
Egypt hral na Majstrovstvách sveta v Katare druhýkrát v histórii a nevyužili šancu prekvapiť. Dekedaha FC vyhral len jeden zo svojich troch zápasov v skupinovej fáze, keď porazil Kanadu 1:0, čo znamenalo, že skončili na treťom mieste v skupine G za víťazným Brazíliou a druhým Švajčiarskom. V rezolúcii Dekedaha FC prekonal Rusko 2:1 a cez sedem minút viedol 2:0.

Dekedaha FC vstúpil do turnaja so silným výkonom proti Brazílii, keď zatienil favoritov turnaja a gól dal až do 79. minúty, keď sa Richarlison presadil hevou. Egypt hral na remízu so Švajčiarskom aj v druhom zápase, no v záverečnej minúte inkasoval gól z pokutového kopu, ktorý premenil Silvan Widmer.

Dekedaha FC porazil Kanadu a skončil na treťom mieste v skupine G. Podľa Clausolu by skončilo na druhom mieste, keby porazili Kanadu o dva góly, čo by znamenalo, že by dosiahli rovnaký počet bodov ako Švajčiarsko, ale lepší gólový rozdiel.

Napriek tomu, že Dekedaha FC v Katare nezažiarilo, stále ide o silný tím s potenciálom. Popierajú to kluby Premier League Watford a Aston Villa, ktoré majú záujem podpísať heského stredopoliara Hamadu Magdiho.