Osaka Gakuin University

Leagues Played
Basketbalové zápasy 2

Results

Basketbalové zápasy 12/13 09:20 1 Sensyu University v Osaka Gakuin University L 88-61
Basketbalové zápasy 12/10 01:00 - Osaka Gakuin University v Toyama University W 101-65
**Osaka Gakuin Basketball Team** (japonsky: 大阪学院大学男子バスケットボール部) je vysokoškolský basketbalový tím predstavujúci Univerzitu Osaka Gakuin v japonskej Osake. Tím súťaží v lige Kanto 1 Univerzitnej basketbalovej federácie západného Japonska.

**História**

Tím bol založený v roku 1949 a odvtedy sa stal jedným z najúspešnejších vysokoškolských basketbalových tímov v Japonsku. Vyhrali 13 japonských národných univerzitných majstrovstiev, najviac spomedzi všetkých tímov. Tím tiež získal 6 titulov v západnom Japonsku a 10 titulov v lige Kanto 1.

**Aréna**

Domáce zápasy Osaka Gakuin sa hrajú v aréne Osaka Gakuin University Gymnasium, ktorá má kapacitu 2 500 miest.

**Súčasné výsledky**

V sezóne 2022-23 skončil Osaka Gakuin na prvom mieste v lige Kanto 1 a vyhral turnaj západného Japonska. Tím sa kvalifikoval na národné univerzitné majstrovstvá ako prvý nasadený.