Uruguajsky basketbalový tím Racing Club je profesionálny basketbalový klub so sídlom v Montevideu v Uruguaji. Bol založený v roku 1903 a je jedným z najstarších a najúspešnejších klubov v uruguajskej basketbalovej lige.

Racing Club vyhral 28 uruguajských majstrovských titulov, čo je viac ako ktorýkoľvek iný klub v krajine. Tím je tiež viacnásobným víťazom Juhoamerického majstrovstvá klubov a bol prvým uruguajským tímom, ktorý vyhral medzinárodnú basketbalovú súťaž.

Racing Club má veľkú fanúšikovskú základňu a je známy svojou vášnivou podporou. Domovskou arénou tímu je 3 000-miestna aréna Estadio Alberto Della Valle.

Niektorí z najznámejších hráčov, ktorí hrali za Racing Club, sú Esteban Batista, Leandro García Morales a Bruno Fitipaldo. Tím trénuje aktuálne Diego Losada.