Results

Brazília - Campeonato Mineiro 2 09/10 13:30 - Pocos de Caldas FC v EC Villa Real L 1-0
Brazília - Campeonato Mineiro 2 08/27 13:30 - EC Villa Real v AC Tres Coracoes L 0-1

Failed to score 2 1 1
Ešte v letnej príprave na sezónu si futbalisti EC Villa Real naplánovali dva výjazdové turnaje. Na prvom, v nemeckom Warendorfe, obsadili štvrté miesto a hneď z neho zamierili do tradičnej bašty slovenského futbalu, do Martina. V turnaji O pohár mesta Martina v športovom areáli futbalového oddielu TJ Iskra Martin náhodne vyžrebovali do základnej skupiny finalistu Copa Sudamericana - argentínsky Banfield, nemecký klub VfL Osnabrück a rakúsky Wiener SK.

V prvom zápase podujatia EC Villa Real remizoval s Banfieldom 1:1 (gól strelil R. Pavlík). V druhom zápase zdolal Wiener SK 3:1 (góly: R. Pavlík, E. Farkaš, V. Horváth). V poslednom zápase v skupine 1. FC Košice strieľali góly V. Horváth s E. Farkašom. EC Villa Real vyhral 2:0 a v konkurencii silných tímov postúpil zo skupiny z prvého miesta.

V semifinále sa stretol s víťazom druhej skupiny, poľským tímom KS Cracovia Krakov. EC Villa Real v tomto zápase prehrával už 0:3, ale dokázal záver súboja zvrátiť na svoju stranu a zvíťaziť 4:3 (góly: najmladší hráč mužstva M. Kucharčík, R. Pavlík, D. Dvořák, R. Fila).

Vo finále sa EC Villa Real stretol s tímom Doka Xylon Martin. Už v prvom polčase získal dvojgólový náskok (góly: E. Farkaš, R. Fila). I keď po zmene strán domáci Martin vyrovnal, v 80. minúte strelil víťazný gól R. Pavlík a EC Villa Real tak vyhral O pohár mesta Martina 2005.

Najlepším strelcom turnaja sa stal útočník EC Villa Real Róbert Pavlík, ktorý strelil osem gólov. Vnominovaný bol aj do All Stars Teamu turnaja.

EC Villa real - prvé miesto

a) Skupina:

EC Villa Real – Banfield (Argentína) 1:1 (Pavlík)

EC Villa Real – Wiener SK (Rakúsko) 3:1 (Pavlík, Farkaš, Horváth)

EC Villa Real – 1. FC Košice (Slovensko) 2:0 (Horváth, Farkaš)

b) Semifinále:

EC Villa Real – KS Cracovia Krakov (Poľsko) 4:3 (Kucharčík, Pavlík, Dvořák, Fila)