Brønderslev IF

Leagues Played
Dánsko - DBU Pokalen 1
Futbalový klub Brønderslev IF je dánsky futbalový klub sídliaci v meste Brønderslev, v regióne Severné Jutland. Klub bol založený v roku 1910 a v súčasnosti hrá v dánskej 2. divízii. Domovským štadiónom klubu je stadion Spar Nord Arena, ktorý má kapacitu 4 000 divákov.

Brønderslev IF má bohatú históriu a vyhral niekoľko titulov v nižších dánskych ligách. Klub sa tiež zúčastnil niekoľkých pohárových súťaží, a to dánskeho pohára a dánskeho ligového pohára. Najväčším úspechom klubu bolo víťazstvo v dánskom pohári v roku 1984, keď porazil vo finále favorizovaný klub Aarhus GF.

V klube Brønderslev IF hralo niekoľko pozoruhodných hráčov, medzi ktorých patrí dánsky reprezentant Thomas Helveg a bývalý tréner dánskej reprezentácie Morten Olsen. Klub je známy aj svojou silnou mládežníckou akadémiou, ktorá vychovala niekoľko talentovaných hráčov, ktorí pokračovali v kariére vo vyšších ligách.