Argentínsky basketbalový tím "Independiente de Tandil" je profesionálny basketbalový klub so sídlom v meste Tandil v provincii Buenos Aires. Klub bol založený v roku 1923 a súťaží v najvyššej argentínskej basketbalovej lige, Liga Nacional de Básquet. Domáce zápasy hrá v športovej hale Gimnasio Municipal de Tandil s kapacitou 2 500 miest.

Independiente de Tandil je jedným z najúspešnejších argentínskych basketbalových klubov, ktorý získal 10 národných majstrovstiev a 6 pohárov. Na medzinárodnej úrovni klub vyhral trikrát Juhoamerický šampionát klubov a raz Panamerický šampionát klubov.

V súčasnosti je trénerom tímu Lucas Victoriano a medzi jeho najznámejších hráčov patria Facundo Campazzo, Nicolás Laprovíttola a Marcos Mata.