Astam FC

Leagues Played
Indonézia - 3. liga 4
Futbalový klub Astam Futbal Club z Jakarty je indonézsky profesionálny futbalový klub, ktorý v súčasnosti hrá v indonézskej prvej lige Liga 1. Klub bol založený v roku 1970 a jeho domovským štadiónom je Gelora Bung Karno Stadium. Prezývka klubu je "Podmorský žralok".

Astam FC je jedným z najúspešnejších klubov v indonézskom futbale, má na svojom konte 18 majstrovských titulov, z toho 4 tituly Liga 1. Klub tiež vyhral 8 Indonézskych pohárov a 5 Indonézskych superpohárov.

Na medzinárodnej úrovni sa Astam FC zúčastnil niekoľkých ázijských klubových súťaží, vrátane Ligy majstrov AFC a Pohára AFC. Klub sa najďalej dostal do štvrťfinále Ligy majstrov AFC v roku 2018.

Aktuálnym manažérom Astam FC je Sergio Farias. Medzi známych hráčov, ktorí hrali za klub, patria Kurniawan Dwi Yulianto, Bambang Pamungkas a Stefano Lilipaly.

Domácim štadiónom Astam FC je Gelora Bung Karno Stadium s kapacitou 77 193 miest. Štadión sa nachádza v Jakarte a bol dejiskom viacerých významných medzinárodných futbalových podujatí, vrátane Ázijských hier a Pohára Ázie.