Belfius BCCA Neufchateau

Leagues Played
Belgicko - Top Division 1 69 Belgicko - Pohár 1
Belfius BCCA Neufchateau je belgický basketbalový klub sídliaci v meste Neufchâteau v provincii Luxemburg. Klub bol založený v roku 1979 a v súčasnosti hrá v prvej regionálnej lige.

Belfius BCCA Neufchateau je známy svojou silnou mládežníckou akadémiou, ktorá vychovala niekoľko talentovaných hráčov, ktorí pokračovali v profesionálnej kariére. Klub sa tiež zúčastňuje viacerých mládežníckych turnajov a často dosahuje dobré výsledky.

Senior tím Belfius BCCA Neufchateau má za sebou úspešnú históriu v regionálnych súťažiach. Klub niekoľkokrát vyhral ligový titul a pohárovú súťaž. V sezóne 2021/22 skončil tím na štvrtom mieste v prvej regionálnej lige.

Belfius BCCA Neufchateau je dôležitým súčasťou basketbalovej komunity v meste Neufchâteau a okolí. Klub organizuje pravidelné tréningy a turnaje pre hráčov všetkých vekových kategórií a podporuje rozvoj basketbalu v regióne.